Istanbul April 2020

This is a time that we can use, collectively, as a moment of reflection to question the structures reinforcing oppression, injustice and inequality.

 

This is a time that we can use as the opportunity to create new ones based on solidarity and mutual respect.

 

The UNO invites you to 7 Self-As-Other-Trainings, spread during 2 weeks. The trainings are live-streamed, held in English and they are open to anyone. They take place simply on the online platform, Zoom, that is accessible from your phone, tablet or computer.

 

On the right side, you find the schedule of the Self-As-Other-Trainings. Click on the links to fill in the registration to join the sessions. Please note: The trainings are live-streamed from Istanbul (GMT+3).

 

For more updates, please follow us on Instagram (@unotherness) or Telegram ((https://t.me/SAOTLive)

 

 

Bir-Başkası-Olarak-Ben-Eğitimleri Canlı

 

Bu zamanı, baskı, adaletsizlik ve eşitsizliği güçlendiren yapıları sorgulamak için topluca bir düşünme anı olarak kullanabiliriz. Bu zamanı, dayanışma ve karşılıklı saygıya dayalı yeni yapıları yaratma fırsatına dönüştürebiliriz.

 

UNO sizi 2 haftaya yayılan 7 Bir-Başkası-Olarak-Ben-Eğitimine (Self-As-Other-Trainings) katılmaya davet ediyor. Eğitimler İngilizce olarak canlı yayımlanıyor ve herkese açık. Telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan Zoom aracılığıyla katılabilirsiniz.

 

Oturumlara katılmak için kayıt bağlantılarına tıklayın. Lütfen dikkat: Eğitimler İstanbul’dan canlı olarak yayımlanıyor. (GMT+3)

 

Daha fazla bilgi için @unotherness / https://t.me/SAOTLive hesabını takip edin.

 

Back

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *